Gizlilik politikamızın özeti

AUGIE L'EAUPHANT ortak veri sorumlusu olarak kişisel verilerinizi işlemektedir.

Online ve birebir sizden toplanan veriler diğer tüm amaçların yanında kullanıcı olarak kaydınızı yönetmek, ürün ve hizmet satın alımlarınızı yönetmek, sorularınızı yanıtlamak ve dilerseniz size özel iletişim hizmeti sağlamak üzere kullanılır. 

Farklı nedenlerle verilerinizi işleyebilmek adına AUGIE L'EAUPHANT'ın yasal dayanakları bulunmaktadır. Verilerinizin kullanılmasının ana nedeni, kaydolduğunuzda, alışveriş yaptığınızda veya hizmet ya da işlevlerimizden herhangi birini kullandığınızda kabul ettiğiniz sözleşmeyi yerine getirmek için verilerinizin işlenmesi gerekir. Ayrıca, sorularınızı yanıtlamak ve üye olduğunuz bültenleri size ulaştırabilmek gibi diğer nedenlerle de verileriniz kullanılır. 

Verileriniz, AUGIE L'EAUPHANT'a destek ve yardım sunan hizmet tedarikçileriyle paylaşılır. Bunlar AUGIE L'EAUPHANT şirketleri veya üçüncü taraf tedarikçi şirketlerdir. 

Kişisel verilerinize erişim, bunları düzenleme veya silme hakkınız saklıdır. Bazı durumlarda verilerinizin kullanımına itiraz etme veya aşağıda detaylarıyla açıklandığı üzere verilerinizin aktarımına itiraz etme gibi diğer haklarınız da bulunur. 

AUGIE L'EAUPHANT kişisel verilerinizin nasıl kullanıldığı ve bu veriler üzerindeki haklarınızı detaylı şekilde anlamak için aşağıdaki Gizlilik Politikasının tamamını okumanızı tavsiye eder. 

Verilerinizin sorumluları

Halihazırda Türkiye’de Augie L’euaphant marka ürünlerin satış faaliyetlerini gerçekleştiren HTC VE LVN TEKSTİL MOBİLYA AYAKKABI SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (‘Augie L’eauphant’)’dir.

Diğer bir deyişle hem “AUGIE L’EAUPHANT” hem de “HTC VE LVN TEKSTİL MOBİLYA AYAKKABI SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ " (birlikte “Biz” veya “Ortak Veri Sorumlusu”) verilerin Ortak Veri Sorumlularıdır. 

Gizlilik politikası 

Bu beyan www.augieleauphant.com'un gizlilik politikasını içermektedir. Augieleauphant.com web sitesini ziyaret ettiğinizde aşağıda belirtilen şartları ve tüm kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılırsınız.

Augieleauphant.com’a üyelik sırasında ve daha sonraki aşamalarda sizden bazı kişisel bilgileriniz istenir. İstenen ve kendi rızanızla iletmiş olduğunuz tüm kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinin sağlanabilmesi www.augieleauphant.com olarak AUGIE L'EAUPHANT'IN önceliğİdir. Bu sebeple www.augieleauphant.com tarafına iletilmiş olan bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

augieleauphant.com sitesinde bulunan sipariş formları, kayıt ve anket formlarında, iletişim bilgilerinizin (adınız, soyadınız, telefon numaralarınız, e-posta adresiniz, ve ürün teslimi için belirttiğiniz adresiniz) AUGIE L'EAUPHANT tarafına iletmeniz istenmektedir. Ek olarak, satın alma sürecinde kredi kartı bilgilerinizi de satın alma işleminin tamamlanabilmesi adına vermeniz gerekmektedir. Tüm bu bahsedilen kişisel bilgileriniz; siparişlerinizi alabilmek, ürün ve hizmetleri sunabilmek, ödeme işleminizin yapılabilmesi, siparişlerinizin iletmiş olduğunuz adrese teslim edilebilmesi ve siparişleriniz hakkında bilgi verebilmek, AUGIE L'EAUPHANT markasına ait ürünler ve hizmetler ile ilgili pazarlama amacıyla sizinle irtibat halinde kalabilmek, sistemde yer alan bilgilerinizi güncel tutmak, üyeliğinizi yönetebilmek ve devamını sağlayabilmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri tarafınıza önerebilmek ve üçüncü şahısların lojistik, teknik ve benzeri diğer işlevlerini AUGIE L'EAUPHANT adına yerine getirebilmelerine olanak sağlayabilmek amacıyla kullanılabilmektedir.

Sistem içerisinde oluşabilecek problemlerin tespit edilmesi ve bu problemlerin hızlıca çözüme kavuşturulması için augieleauphant.com gerek görüldüğünde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanabilmektedir. IP adresleri, kullanıcıları genel anlamda tanımlamak ve kapsamlı olarak demografik bilgi toplayabilmek içinde kullanılabilmektedir.

Augieleauphant.com’a kayıt olduğunuz andan itibaren, aksi sizin tarafınızdan istenmediği sürece, günlük ve haftalık bilgilendirme amaçlı e-postalar, e-posta adresinize gönderilecektir. İstediğiniz zaman bu e-postalarla ilgili değişiklik yapabilme, alınan hizmetten vazgeçme veya tekrar başlatma hakkınız vardır. Bu e-postaların içeriği; satın aldığınız ürün veya ürünlerle ilgili olan tüm bilgiler, ilginizi çekebilek diğer ürünler, üçüncü şahısların reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilmektedir. Demografik olarak elde edilen bilgiler, augieleauphant.com kullanıcılarını ilgi alanlarına göre düzenlemek için kullanılabilmektedir. Bahsi geçen bu bilgiler, reklamların hedeflenen kitleye odaklı bir şekilde kurgulanabilmesini sağlayabilmek amacıyla ve sadece diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere, reklam verenler ile paylaşılabilmektedir. Bu bilgiler içerisinde kesinlikle kişisel bilgiler verilmez, sadece grupsal anlamda kullanıcı eğilimleri hakkında bazı çıkarımlar yapabilmek ve segmentasyon amacıyla kullanılabilir. Elde edilen mali bilgiler satın almış olduğunuz ürün ve hizmetleri tarafınıza fatura edebilmek amacıyla kullanılabilmektedir. Augieleauphant.com'dan satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizde size ait olan mali bilgilerin, işleminizi tamamlayabilmek için gerekli olan üçündü şahıslara (kredi kartı şirketleri, bankalar vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi ve CVV2 gerekli olan tüm mali bilgileri içerir.

Kredi kartı ile birlikte tüm kişisel bilgileriniz, güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi kullanılarak 256 mbit ile şifrelenmiştir. Bu sayede, internetteki hareketleri sırasında herhangi bir durumda bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarla paylaşılabilme ihtimalinin önüne geçilmiş olmaktadır.

Toplanmış olan tüm bilgiler veri bankasında güvenilir olarak tutulmaktadır. Tüm bu bilgiler, taleplerinize karşılık verebilmek, sizinle e-posta aracılığıyla yeni gelen ürün ve hizmetleri paylaşabilmek için kullanılabilir. Yürürlükteki olan mevzuat zorunlu kılmadıkça, bu detaylar sizin izniniz olmadan üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır. Ayrıca augieleauphant.com IP adresiniz ile birlikte kullandığınız tarayıcı, bilgisayarınızın işletim sistemi gibi verileri toplayan teknolojilerden faydalanmaktadır. İstediğiniz zaman günlük, haftalık veya aylık e-posta gönderim listesinden çıkmak isterseniz, tarafınıza göndermiş olduğumuz e-postaların hemen altında bulunan “E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız” bağlantısına tıklayarak posta aboneliğinden sadece tek tıkla çıkabilirsiniz.

*Kişisel verilerin korunmasi kanunu hakkinda:

Müşterişlerimize daha iyi hizmet verebilmek, sipariş süreçlerinizi yürütmek, tamamlamak ve sizlerle ilgili iletişimi sağlamak; sizlere ürünler, hizmetler, kampanyalar ve promosyonlarla ilgili bilgi vermek; alışveriş tercihlerinizi daha iyi anlamak, trend analizleri ve istatistiksel analizler yapmak ve Site'nin güvenliğini güçlendirmek amacıyla ve 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun, 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili kanunların ikincil mevzuatları da dahil olmak üzere, ilgili mevzuattan kaynaklanan yasal yükümlülüklerimizi yerine getirme amacıyla adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, T.C. kimlik numaranız, vergi kimlik numaranız, kişisel ilgi alanlarınız, fatura ve teslimat adresleriniz; sosyal medya hesaplarıyla bağlanmanız durumunda o kanallar aracılığıyla paylaşılmasına onay verilen bilgiler de dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Üye'yi doğrudan veya dolaylı olarak tanımlamaya yönelik birtakım verilerinizi işlemekteyiz.

Bu veriler haricinde, Site ziyaret sıklığı ve zamanları, sipariş verilme zamanları ve sipariş anındaki IP adresi, ziyaret edilen ürün sayfalarının ve sipariş verilen ürünlerin istatistikleri gibi kişisel bilgi içermeyen toplu istatistiksel verileri de, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz etmek ve anlamak amacıyla toplamakta ve işlemekteyiz.

Bu kişisel verileri Site'de sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilmeniz adına, açık rızanıza istinaden, sizinle yaptığımız sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması halinde veya temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla meşru menfaatimiz için veri işlemenin zorunlu olduğu hallerde, işbu KVKK Uyarınca Bilgilendirme ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanılmamak kaydı ile uygun bilgi güvenliği tedbirlerini de alarak işlemekte ve saklamaktayız.

Veri bankasında topladığımız birtakım verilerinizi, belirli aralıklarla gönderilecek olan dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri sınıflandırma çalışmaları için ve ilgili hukuki düzenlemelere uygun bir şekilde kullanmaktayız.

Ürün bedelini ödemek için kredi kartı kullandığınızda, kredi kartınızın numarasını, kredi kartınızın son kullanma tarihini, CVV2 kodunu ve benzer bilgilerin bankalar ile paylaşılması kabul etmiş olursunuz. Bununla birlikte, sipariş oluşturma esnasında kullanılan kredi kartı ve/veya banka kartı bilgileri hiçbir şekilde sistemlerimizde saklanmamaktadır.

AUGIE L’EAUPHANT sonlandırılan üyelik hesabına ait her türlü kaydı anonimleştirmek şartıyla saklamakta serbesttir. Veriler, anonimleştirildiklerinde bir kişiyi belirleyici olma özelliğini yitirmektedir ve bu anlamda kişisel veri olarak değerlendirilmemektedir. Üye anonim hale getirilmiş kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

Kişisel verilerinizi, hizmetlerimizi sunmak amacıyla işbirliği yaptığımız üçüncü kişilerle (kargo, gönderi, çağrı merkezi, veri tabanı vb. hizmetleri sunan şirketlerle) ve kanuni yükümlülüklerimizin gereği olarak devlet mercileri ile paylaşabiliriz. Augieleauphant.com’u ziyaretinize veya üyeliğe ilişkin kişisel verilerinizi ve gezinme bilgileriniz gibi trafik bilgilerinizi; güvenliğiniz ve AUGIE L’EAUPHANT’ın yasalar karşısındaki yükümlülüklerin ifası amacıyla yasal olarak bu bilgileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşabilecektir. Bununla birlikte, kişisel verilerinizi yukarıda sayılan faaliyetler ve ilgili mevzuatın gerektirdiği haller haricinde hiçbir şekilde ticari bir amaçla kullanmayacak veya üçüncü kişilerle paylaşmayacağız.

Şirketimiz tarafından analiz edilerek size özel olarak reklam veya kampanya duyurularının yapılması, izin tercihleriniz baz alınarak ticari olarak elektronik ileti gönderilebilmesi, posta gönderilmesi, tele satış ve anket uygulamaları, bazı kullanım verilerinizin rapor haline getirilmesi ve değerlendirmeye alınması, istatistiksel olarak analiz edilmesi, şirketimizin ve şirketimizle ticari ilişkisi olan kişi veya kurumların hukuki ve ticari güvenliğinin sağlanması, ticari, ve iş stratejilerinin ortaya koyulması ve uygulanır hale getirilmesi ile şirketimizin insan kaynakları politikalarının yürütülmesi amaçlarıyla iş ortaklarımıza, üye işyerlerimize, iş birliği yaptığımız markalara, kanunen yetkili olan kamu kurumu ve özel kişilere, KVKK’nın 8. ve 9. maddelerinde yer alan kişisel verileri işleme şartları ve amaçları göz önünde bulundurularak aktarılabilecektir.

Kişisel tüm verileriniz, yürürlükte olan mevzuata en uygun şekilde; şirketimiz, iş birliği yaptığımız ya da sözleşme ilişkisi içerisinde olduğumuz çözüm ortaklarımız gibi kanallar yardımıyla yazılı, sözlü ya da elektronik ortam içerisinde toplanabilir, bilgileriniz bu üçüncü şahıs firmalarca mevzuata uygun olmak şartıyla saklanabilir. Bu konuda itirazda bulunarak bizlere bildirebilirsiniz; biz de bilgilerinizi uygun olabilecek şekilde erişime kapatırız. Fakat bu durumun bazı durumlarda hizmetlerimizden tam olarak faydalanabilmenizin önüne geçtiğini bildirmek isteriz.

*Kişisel verilerinize ilişkin haklarınız

AUGIE L’EAUPHANT, kanuni olarak saklaması gereken Üye bilgilerini saklamakla yükümlüdür. Bununla birlikte Üye’nin her zaman kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme, bu verilere erişme, bunların düzeltilmesini veya silinmesini talep etme ve amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeyi talep etme hakları saklıdır.

AUGIE L’EAUPHANT tarafından kişisel verilerinizin işlendiği ve AUGIE L’EAUPHANTın verilerinizi veri sorumlusu sıfatı ile işlediği ölçüde KVKK’nın 11. maddesi Maslak Mahallesi, AOS 55. Sokak., 42 Maslak A Blok Sitesi No: 2/25 Sarıyer / Maslak / İSTANBUL adresine yazılı başvuruda bulunarak, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da üyeliğiniz sırasında paylaşmış olduğunuz ve sistemde kayıtlı bulunan e-posta adresini kullanmak suretiyle e-posta göndererek kişisel verilerinizin;

• herhangi bir kişisel verinizin işlenip işlenmediğini öğrenme;
• kişisel verilerinizin işlenme faaliyetlerine ilişkin olarak bilgi talep etme;
• kişisel verilerinizin işlenme amaçlarını öğrenme;
• kişisel verilerin yurt içinde veya yurt dışında üçüncü şahıslara aktarılmış olması durumunda bu kişileri öğrenme;
• kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme;
• kişisel verilerin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması veya Şirket'in söz konusu verileri işleyebilmek için hukuki dayanağı veya meşru menfaatinin bulunmaması halinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme;
• Şirket'ten, yine Şirket tarafından yetkilendirilen ve kişisel verileri işleyen üçüncü şahısların bu bölüm kapsamındaki haklarınıza saygı duymasını sağlamasını talep etme;
• kişisel verilerin otomatik sistemler vasıtasıyla işlenmesi sonucu ortaya çıkabilecek aleyhte sonuçlara itiraz etme ve;
• kişisel verilerinizin kanuna aykırı bir şekilde işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde bu zararın tazmin edilmesini isteme hakkına sahipsiniz.

Üyelik ve iletişim tercihlerinizi her zaman sisteme giriş yaparak güncelleyebilirsiniz.

*Kişisel veri saklanma süresi

6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca; onayın geri alındığına ilişkin kayıtlar bu tarihten itibaren bir (1) yıl; ticari elektronik iletinin içeriği ve gönderiye ilişkin diğer her türlü kayıt ise gerektiğinde ilgili bakanlığa sunulmak üzere üç (3) yıl saklanacaktır. Süre geçtikten sonra kişisel verileriniz AUGIE L'EAUPHANT tarafından veya talebiniz üzerine silinecek, yok edilecek veya anonim hale getirilecektir.

*Kişisel verilerin korunması

AUGIE L’EAUPHANT, kişisel verilerin korunmasına büyük önem vermektedir. AUGIE L’EAUPHANT, kişisel verilere yetkisiz erişim veya bu bilgilerin kaybı, hatalı kullanımı, ifşa edilmesi, değiştirilmesi veya imha edilmesine karşı korumak için gerekli önlemleri almaktadır.

AUGIE L’EAUPHANT, kişisel verilerinizi gizli tutmayı, gizliliğin sağlanması ve güvenliği için gerekli fiziki, teknik ve idari her türlü tedbiri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. AUGIE L’EAUPHANT’ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, augieleauphant.com'a ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi veya üçüncü sahışların eline geçmesi durumunda, AUGIE L’EAUPHANT bu durumu derhal sizlere ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirir ve gerekli önlemleri alır.

*Değişiklikler

AUGIE L’EAUPHANT, işbu KVKK Uyarınca Bilgilendirme'de her zaman değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler, değiştirilmiş yeni hüküm ve/veya politikaların augieleauphant.com'da yayınlanmasıyla birlikte derhal geçerlilik kazanır. Böyle bir değişlik halinde, Üyeler'e gerekli bilgilendirme AUGIE L'EAUPHANT tarafından yapılacaktır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için gizlilik politikası sözleşmesini inceleyebilirsiniz.